Group-4

Майданчик для поширення Українства в світі шляхом колоризації, зберігання та росповсюдження чорно-білих світлин.


Чому це важливо

В усьому світі Існує безліч важливих історичних документів які являються важливою частиною української спадщини, які нажаль не можна вільно переглядати, порівнювати, поширювати використовувати в освітніх та комерційних цілях тощо. Наприклад центральний державний кінофотофонархів України імені Г.С. Пшеничко являється на скільки відомо найбільшим архівом - там зберігається 427 711 фотодокументів станом на 5 Січня 2022 року, які неможливо переглянути онлайн. Щоб їх переглянути вам доведеться відвідати читальну залу і заплатити за відскановані копії якщо вам взагалі вдасться що небуть знайти, бо пошук буде відбуватися в системі,  організація якої може називати себе сучасною тільки в минулому сторіччі. 

Фотограф: Параска Плитка-Горецвіт зробила понад 4000 унікальних світлин більшість з яких втрачена через недбале зберігання

1970-ті

Проблеми Українських музеїв

В Україні нараховується близько п'яти тисяч різноманітних музеїв. (Вікіпедія) Кожен з музеїв має від декількох до декількох сотень фотографій в якості експоната, опису експоната, тощо… Нажаль більшість з музеїв не отримують достатнього фінансування і знаходяться під управдлінням некомпетентних  або не зацікавлених людей які не відрізняють якісну презентацію від "що є тей показуємо". Наприклад в музеї історії Києва є безліч фотознімків які зображують разні куточки міста і відомих діячів минулого. Одна з цих світлин зображує українських письменників на відкритті памя'тника І. Котляревському в м. Полтава - 1903 р. - одну з найвидадтніших подій в історії Українського народу, проте зображення використане в музеї - дуже поганої якості з розмитими обличчами, тому що використовувалась перша знайдена фотографія в інтернеті. Дуже сумно що такі речі вважаються нормальними в наш час. 

 

Натомість можна було використати фотографію з приватнохї колекції яку нам вдалося відшукати не без зусиль , і цих зусиль  - в цифрові часи могло бути всього хвилина пошуку на вдало розробленому сайті


Відсутність сучасного механізма взаємодії з історичними данними в момент, коли наша Українська самобутність ітак кожного дня потрапляє під загрозу пропаганди - є безумовним мінусом в питанні розвитку національної свідомості і самоовизначенності.  Тим більше коли сучасні веб технології вже стали на стільки доступними і простими у використанні.

Про знищення через неосвідченність і неефективність заходів, що закликають до поширення таких документів.

Багато з таких документів знищується, через недбале ставлення або неосвідченність, що той чи інший документ може мати культурну цінність.

Також В інтернеті постійно організовуються флешмоби, які закликають людей поширювати свої фотоальбоми в мережі, проте їх ефективність практично нульова. В основному це кількаденне локальне дійсно в соц мережах, які ітак переповнені іншими видами більш сучасного і цікавого контента, через що такі акції не мають жодного успіху і впливу на глобальну ситуацію. Одне лише поширення не зможе ніяк повпливати на якість комунікації з історично-важливою цінною інформацією.  

Чому потрібен такий розумний архів

Натомість має існувати у вільному доступі великий архів з можливісттю завантажити власні знахідки, описати їх, а саме: час створення, авторство, матеріал, в якій колекції знаходиться, вартість якщо вона продається, місце знаходження, історія володіння якщо відомо і так далі. Поступово, за допомогою всіх небайдужих, можна зібрати велику колекцію артефактів які можна буде легко впорядковувати, проводити аналіз зображеннь, створювати інтерактивні обєкти і веб-сторінки. Наповнивши такий архів і вдихнувши в нього друге життя завдяки новітнім технологіям колоризації та організації данних можна збільшити інтерес суспільства до історії України, її культурної різноманітності і самобутності

Одною з проблем чому історію складно і не цікаво вивчати - через не достатню присутність якісних і цікавих матеріалів у вільному доступі. Такий вебсайт з власним API міг би змінити підхід до викладання історії завдяки сучасним методам зберігання та аналіза данних.

Використовуючи алгоритми штучного інтелекту можна було-б вивчати документи на предмет схожих предметів або обличч. Можуть і будуть виявитись невідомі факти про культових діячів і їх участь в різних заходах, історичні зв'язки, створяться різноманітні VR проекти такі як онлайн VR галереї. 

Стане можливим створити унікальний алгоритм колоризації для знімків зробленних на території України, створити хронологічну карту на якій можна побачити різні зображення місць в якийсь визначений проміжок часу і багато іншого.

Наразі цей архів зосереджено на фотографії, але в майбутньому, коли накопичеться достатня кількість матеріалів, інструменти їх аналіза зможуть бути використані для обробки документів різного типу - друковані або рукописні документи, скульптури, тощо... 

Розробка алгоритму колоризації допоможе людям з вадами зору побачити світ який він є без обмежень. Навіть може створитися API (Application Public Interface) для вільного використання цих інструментів.

Можна було б створити базу рефератів і наукових дослідженнь які дійсно матимуть цінність. Дослідники, Студенти і школярі будуть знати яких матеріалів не вистачає, зможуть обрати собі тему та замість безглуздого друку рефератів зробити своє дослідження загально-доступним національним надбанням.

Зібрані Історії міст і сіл будуть зберігатися в надійному місці де їх можна буде поєднати в одну загальну мережу і дійсно проаналізувати.

Створити інтерактивні мапи для відвідування історичних місць які могли б доступно презентувати історію цих місць і її звязки з іншими історіями або постатями.

Список доповнюється

Що для цього потрібно

Розробити вебсайт на якому буде можливість передати файли через форму і зберігати їх у власному кабінеті для подальших взаємодій.

Зібрати всі доступні архівні дані на одному сервері

Заохотити всіх: музеї, колекціонерів, власників таких фотографій поширювати їх через форму на сайті

Організувати акцію в інтернеті про організацію архіву

Список доповнюється